SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Pierwsza Gminna Gawęda Czytelnicza to działanie edukacyjne, którego głównym celem jest zaszczepienie wśród młodego pokolenia mody na czytanie. Poprzez takie akcje czytelnicze w małej zbiorowości na szczeblu gminnym chcemy udowodnić, że czytanie to doskonały sposób na pogłębienie edukacji, relaks i rozrywkę.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie „Książki moich marzeń” i wzbogaciła się o wiele pięknych i cennych pod względem edukacyjnym pozycji, zarówno z literatury popularnonaukowej jak i beletrystycznej.
Spójna z tym projektem była zorganizowana w szkole Gminna Gawęda Czytelnicza dla uczniów klas I–III ze wszystkich szkół  gminy Krasocin. Przedsięwzięcie  miało miejsce 2 marca, a swoją obecnością zaszczycili gospodarzy: przedstawiciel Urzędu Gminy Krasocin - kierownik Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych pani Irena Kuśmierczyk, przedstawiciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie pani Anna Pawelec i licznie zgromadzeni rodzice.
Na  okoliczność Gawędy  sala gimnastyczna  w naszej szkole stała się niezwykłą stacyjką „Bajkowo”. W bogatej, kolorowej scenografii można było odnaleźć znane postaci baśniowe, m.in. świętokrzyską czarownicę na miotle.

 

Bajkowe prezentacje w wykonaniu utalentowanych zespołów uczniowskich zrobiły na publiczności ogromne wrażenie. Uczniowie ze szkoły w Brygidowie, z panią Alicją Gawęcką, zaprezentowali  rządy macochy i jej córek z bajki „Kopciuszek”. Zespół uczniów  z Oleszna, pod kierunkiem pani Teresy Siwek, pokazał tę samą bajkę, ale w innej odsłonie. Wesele księcia z Kopciuszkiem zakończone przepięknie wytańczonym polonezem było tematem przewodnim przedstawienia przygotowanego przez uczniów z Ciesiel. To przedstawienie przygotowywały panie Bożena Bryła i Marzena Gierczak   Uczniowie z kl. I a i I b ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie zaprezentowali inscenizację wiersza J. Tuwina pt. "Rzepka". Tekst wiersza przeplatano utworami muzyki dziecięcej, rozrywkowej oraz zabawą, w którą włączyła się publiczność. Inscenizację przygotowały panie: Jolanta Rakowska, Grażyna Lis.  Ze Szkoły Podstawowej w Bukowie, z panią Anetą Banaś, przybyły  smerfy wraz z Gargamelem. Groźny czarodziej próbował różnych sztuczek, ale oczywiście smerfy znakomicie z nim poradziły sobie. Drużyna ze szkoły w Czostkowie  w swej inscenizacji zaprezentowała  widzom postaci z kilku znanych bajek. Na scenie pojawili się: m. in.  Kopciuszek, Pippi, Pinokio, Kubuś Puchatek, Calineczka, Małgosia (z bajki o Jasiu i Małgosi) i Czerwony Kapturek. Przedstawienie zwieńczył taniec z szarfami do melodii ,,Walc kwiatów” z baletu ,,Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego.  To przedstawienie przygotowywała pani Małgorzata Blaut.
Z barwnym programem wystąpili również uczniowie  klas I-III ze szkoły w Mieczynie. W ich inscenizacji też pojawił się  Kopciuszek oraz Jaś i Małgosia. Była także Baba  Jaga, ale taka współczesna,  wykształcona i życzliwa. Stacyjka: „Bajkowo” ugościła również zwierzęta. Pojawili się Kubuś Puchatek, Złota Rybka, Kot w butach i lis Witalis - jak zwykle chytry, pyszny, zarozumiały.
Po części artystycznej głos zabrała Pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska – dyrektor Szkoły w Mieczynie dziękując wszystkim uczniom i ich opiekunom, nauczycielom i rodzicom za organizację gawędy, przygotowane przedstawienia i za obecność.  
Miłym podsumowaniem Pierwszej Gminnej Gawędy Czytelniczej było wręczenie uczestnikom oraz zaproszonym gościom pamiątkowych dyplomów i  książek oraz  słodki poczęstunek.


Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.

 

Zobacz zdjęcia z imprezy <<<

Copyright © 2014. All Rights Reserved.