SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Od kilku lat nasi najlepsi recytatorzy stają do rywalizacji w konkursie organizowanym przez   Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie oraz Komendę Hufca Szczekocińsko – Włoszczowskiego. W tym roku były to już XXIV eliminacje hufcowe.  Do udziału w konkursie zgłosiło się 52 uczniów z 12 szkół. Naszą szkołę reprezentowały Klaudia Stępień z kl. III i Natalia Pianka z kl. VI
Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta włoszczowski - Jerzy Suliga oraz burmistrz Gminy Włoszczowa -Grzegorz Dziubek. Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji wiersza i fragmentu prozy. Co roku prezentacjom przyświeca inne motto. W tym roku myśl przewodnią stanowiły słowa Henryka Sienkiewicza:
„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakiem ku niej przystępujemy,
 daje rzeczom kształty i kolory. [...]”
 Obydwie nasze uczennice zaprezentowały się wspaniale osiągając piękne wyniki w swoich kategoriach. Klaudia zajęła II miejsce w kategorii klas I-III, a Natalia – wyróżnienie w kategorii kl. IV-VI. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy  we Włoszczowie, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Komendę Hufca Szczekocińsko - Włoszczowskiego, Lokalną Grupę Działania "Region Włoszczowski" oraz Kino "Muza".
Serdecznie gratulujemy !!!

Copyright © 2014. All Rights Reserved.