SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

7 kwietnia 2016 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły spotkały się trzyosobowe zespoły z klas IV-VI, aby zmierzyć się w konkurencjach matematyczno – przyrodniczo – sportowych. Poszczególne klasy reprezentowali zwycięzcy  wewnątrzklasowych eliminacji matematyczno – przyrodniczych:
 - z klasy IV:  Kinga Pięta, Igor Łapot, Mateusz Mróz;
 - z klasy V: Kinga Kowalczyk, Kacper Jakub Łapot, Maciej Wydrych;
 - z klasy VI: Emilia Raczyńska, Kacper Kozieł, Hubert Frączek (w zastępstwie za Natalię Pianka).
Zespoły rywalizowały ze sobą w konkurencjach matematycznych takich jak: zagadki Prawda-Fałsz, zaszyfrowana wiadomość, układanie figur tangramowych czy puzzli Profi Cube, w konkurencjach przyrodniczych: rozpoznawanie zbóż oraz drzew iglastych i liściastych, rozwiązywanie krzyżówki  przyrodniczej. Najwięcej emocji przyniosły konkurencje sportowe: przenoszenie piłeczki pingpongowej na rakietce, rzut woreczkiem do celu, rzut obręczą na pachołka, strzały na bramkę piłeczką i kijem do unihokeja.

 

Do walki zagrzewali zawodników kibice poszczególnych drużyn, którzy również rywalizowali ze sobą na „hasła dopingowe”.  I tak, kiedy zawodnicy trudzili się nad poszczególnymi zadaniami wymagającymi wiedzy matematycznej lub przyrodniczej od strony widowni można było usłyszeć „My czwartaki, zgrana paka, nie boimy się starszaka”, lub „Miejsce pierwsze, drugie, trzecie, my jesteśmy najlepsi na świecie”.
Po dwunastu konkurencjach stało się oczywiste, że wygrała drużyna klasy VI uzyskując 72 punkty, dalsze miejsca zajęły drużyny z klasy V (65 pkt.) i IV (63 pkt.). Walka była więc bardzo wyrównana.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Turnieju – zawodnikom i kibicom – za piękną rywalizację, za chęci i zaangażowanie. Gratulujemy!


Organizatorzy:Agata Szymczyk, Agata Frączek, Irena Kukla

Copyright © 2014. All Rights Reserved.