SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 22 kwietnia 2016 roku uczniowie klas V i VI uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Skałki Polskiej. Naszymi opiekunkami były wychowawczynie pani Wanda Wilczyńska, pani Agata Frączek, druhny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczynie oraz rodzice.
Ze szkoły wyruszyliśmy o godzinie 9.00 podzieleni na dwie grupy i ubrani w kamizelki odblaskowe. Podróż trwała godzinę. Była ładna pogoda, świeciło słońce, a od czasu do czasu powiał wiatr. Po przejechaniu trzech kilometrów zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek.
Gdy dojechaliśmy do Skałki Polskiej, zebraliśmy się przy pomniku poświęconym ofiarom bestialstwa hitlerowskiego. W tym miejscu o świcie 11 maja 1943 roku w odwecie za atak oddziału Gwardii Ludowej na pobliską niemiecką kolonię żandarmi zamordowali ponad 90 osób, ograbili wieś i doszczętnie ją spalili. Byliśmy wstrząśnięci, że zabito nawet dwugodzinnego noworodka. Następnie chętni uczniowie zapoznali obecnych z niektórymi faktami historycznymi dotyczącymi tego miejsca.

 

Po zapaleniu znicza pamięci i chwili zadumy poszliśmy nad źródełko.
Ostatnim punktem wycieczki było ognisko w Wojciechowie przygotowane przez rodziców. Po zjedzeniu kiełbasek mogliśmy pospacerować po lesie, zagrać w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona.
Powrót do szkoły odbył się około godziny 13 – tej. Do domów wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Bardzo miło wspominamy tę wycieczkę i pragniemy więcej takich wyjazdów.

Uczniowie klas V i VI


Organizatorzy oraz uczniowie składają podziękowania za przygotowanie ogniska i sprawowaną opiekę paniom: Annie Tatar, Małgorzacie Jordan, Marzenie Łapot oraz rodzicom Mileny Skowron i Kacpra Jakuba Łapota.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.