SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Miło nam poinformować, że szkoła w Mieczynie przystąpiła do projektu KidSpeak, w ramach którego będziemy gościć studentów z Kanady i Meksyku. Projekt realizujemy we współpracy z fundacją AIESEC.
AIESEC to pozarządowa organizacja, która w Polsce działa od roku 1977r. i prowadzi program praktyk i wolontariatów studenckich na całym świecie. AIESEC zajmuje się organizacją warsztatów dla dzieci i młodzieży z udziałem zaproszonych wolontariuszy z odległych zakątków świata.
Tematyka warsztatów ma charakter edukacyjny. Projekt uczy tolerancji,  otwartości, jest zachętą do nauki języków obcych, okazją do poznania obyczajów oraz ludzi innych narodowości. Językiem projektu jest język angielski.
 Niewątpliwie, jest to bardzo ciekawe doświadczenie. Uczniowie będą mieli okazję poszerzyć świadomość kulturową, a przede wszystkim w bardzo przyjemny sposób wykorzystać swoje umiejętności językowe zdobyte w czasie lekcji języka angielskiego.
 W poniedziałek 09 maja w szkole pojawi się student pochodzący z Kanady. Będzie prowadził zajęcia warsztatowe z dziećmi, podczas których przybliży im kulturę swego kraju. Pod koniec tygodnia dołączy do nas student z Meksyku.

 

W ramach integracji oraz poszerzania wiedzy o innych kulturach planowany jest szereg ciekawych działań. I tak, w piątek dnia 13 maja uczniowie klas V i VI  wraz z  gościem z Kanady, rodzicami i nauczycielami wyruszą w rajd rowerowy. Następnie w poniedziałek 16 maja w godzinach 17-20 odbędzie się dyskoteka z udziałem społeczności szkolnej i obu studentów. Natomiast w środę 18 maja zaplanowaliśmy spotkanie na świeżym powietrzu, przy ognisku. Studenci mają zapewniony nocleg w internacie w Łopusznie.
W godzinach od 8-15 od poniedziałku do piątku studenci będą obecni w szkole, natomiast po południu będą mieli czas wolny. Zachęcamy, aby w ramach naszej polskiej gościnności zaprosić ich na kawę, herbatę czy sernik. Oczywiście, w miarę możliwości. Zależy nam, aby ci młodzi ludzie poczuli się u nas dobrze, rozsmakowali w naszej tradycyjnej polskiej kuchni i zabrali stąd niezapomniane wrażenia do Ameryki.  
Niech też nasi uczniowie wzbogacą się o nowe wartościowe znajomości i wspomnienia, oderwą się na chwilę od komputera i porozmawiają po angielsku, pograją ze studentami w piłkę. Mogą wspólnie z gośćmi pójść do kina, na pizzę, na boisko, na spacer - możliwości jest wiele. Pogoda z pewnością będzie nam sprzyjać.
Drodzy Rodzice. W tym miejscu zwracamy się do Was z prośbą o zaangażowanie i wsparcie naszej inicjatywy. Takie działania kształcą, uczą samodzielności i hartują nasze charaktery.  Cel jest szlachetny. Inwestujemy w wiedzę i doświadczenie naszych uczniów, waszych dzieci.
Już teraz dziękujemy Państwu  oraz przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Mieczynie pani Barbarze Rak za obecność na spotkaniu w szkole i pomoc przy planowaniu pobytu naszych gości. Jesteśmy otwarci na propozycje, sugestie, to nasza wspólna bardzo ważna sprawa.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.