SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Od poniedziałku 18 kwietnia do piątku 22 kwietnia trwał w naszej szkole Tydzień Ekologiczny. Akcja miała na celu włączenie uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcanie ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w działaniach, w których mogli wykazać się inicjatywą, wygrywać nagrody, pobawić się.
Każdy dzień tygodnia przebiegał pod innym hasłem. W poszczególnych dniach obowiązywał inny kolor ubioru.
Poniedziałek był Dniem Natury - obowiązywał kolor zielony. W tym dniu uczniowie poszczególnych klas wykonywali plakaty pod hasłem „Ziemia –moja planeta”. Prace uczniów prezentowano na wystawce na szkolnym korytarzu.
We wtorek obchodziliśmy Dzień Słońca i w ubiorach dominował kolor żółty. W tym dniu przedstawiciele LOP wręczali wszystkim uczniom kolorowe plakietki z napisem „Uśmiechnij się”. Odbyły się również wybory najsympatyczniejszej uczennicy, ucznia z każdej klasy.

 

Oto najsympatyczniejsi z poszczególnych klas:

Najsympatyczniejszy przedszkolak to Szymon Wydrych
W klasie I – Kamil Łapot
W kl. II - Mateusz Kozieł
W kl. III – Klaudia Stępień
W kl. IV – Kinga Pięta
W kl. V – Kacper Jakub Łapot
W kl. VI – Wiktoria Łapot.

W środę obowiązywał kolor czerwony, był to Dzień Ekologa. Uczniowie w ten dzień porządkowali otoczenie szkoły oraz sadzili kwiaty w donicach, które stały się ozdobą szkolnego ogródka.
W czwartek uczniowie przyszli do szkoły ubrani na pomarańczowo. Był to Dzień Zdrowia. W klasach odbyły się pogadanki na temat zdrowia. Uczniowie klas IV-VI układali przepisy na najzdrowsze przekąski, a na lekcjach języka angielskiego wykonywali indywidualne plakaty z okazji Dnia Ziemi w języku angielskim. Prace zaprezentowano na szkolnym korytarzu.
W piątek 22 kwietnia w Dzień Ziemi obowiązywał kolor niebieski. W tym dniu odbył się pokaz mody ekologicznej. Wszystkie zaprezentowane stroje wykonano z materiałów, które nazywamy „ekologicznymi” . Większość to odpady lub rzeczy, które były o krok od wylądowania w kuble na śmieci. Uczniowie dali im kolejną szansę stania się użytecznymi. Stworzyli kreacje, które były nie tylko praktyczne i oryginalne, ale również mało kosztowne.

Stroje ekologiczne zaprojektowali i zaprezentowali:

Wiktoria Łapot - uczennica kl. VI
Emilia Raczyńska -  uczennica kl. VI
Paulina Kmieć - uczennica kl. V
Milena Łapot - uczennica kl. V
Filip Gołuch -  uczeń kl. V
Klaudia Stępień - uczennica kl. III
Na zakończenie pokazu nasze szkolne modelki i modele otrzymali gromkie brawa.
Wszyscy uczniowie którzy szczególnie zaangażowali się obchody Tygodnia Ekologicznego otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Tydzień Ekologiczny dobiegł końca, ale nasi uczniowie nie zaprzestali troszczyć się o Ziemię. Do szkolnego opiekuna LOP ciągle napływają wzruszające i coraz to ciekawsze listy dla Ziemi. Najciekawszy prześlemy na konkurs  „Zadbaj o klimat” organizowany przez fundację ARKA. Ponadto od września uczniowie naszej szkoły zbierają nakrętki .W czerwcu przekażemy je potrzebującym dzieciom. Oprócz nakrętek zbieramy baterie. W styczniu przekazaliśmy 45 kg  baterii firmie Biosystem w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla szkół ZBIERAJ BATERIE.   
  
                                                                                                                                                                                                       Opiekun LOP Irena Kukla

 


  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.