SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

„Jednocz sercem i słowem” – pod takim hasłem obchodziliśmy  25 maja 2016 roku Dzień Patrona –  Prymasa Tysiąclecia. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza pod tablicą pamiątkową, udaliśmy się na mszę świętą, sprawowaną przez księdza proboszcza Marka Szybę. Po mszy, całą społecznością szkolną wraz z zaproszonymi gośćmi przeszliśmy do szkoły, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pań: Wandy Wilczyńskiej, Agaty Szymczyk, Agaty Frączek. W programie przypomnieliśmy życiorys naszego Patrona oraz fragmenty Jego kazań okolicznościowych. Nie mogło również zabraknąć ABC Krucjaty Miłości, a także pieśni  dedykowanych  Matce Bożej. Motywem przewodnim akademii były wartości przekazane przez Prymasa, jakimi powinniśmy kierować się w życiu. Inscenizacje i recytacje fragmentów prozy przypomniały obecnym, że w codziennej gonitwie warto się zatrzymać,  dostrzec drugiego człowieka, uwolnić się od egoizmu, zakłamania, nieuczciwości.

 

Na zakończenie części artystycznej przedstawiono wyniki konkursu wiedzy o naszym Patronie, przeprowadzonego przez panie: Mieczysławę Ciszek i Małgorzatę Sornat. I tak na pierwszym miejscu znalazły się: Kinga Kowalczyk z kl. V i Natalia Pianka z klasy VI, na drugim Natalia Dwojakowska z klasy IV, a na trzecim: Kinga Pięta i Dominika Kakowska z klasy IV.
Tradycją obchodów Dnia Patrona stała się wizyta pana Tadeusza Włodarczyka – absolwenta naszej szkoły. Od kilku lat stara się być obecny na naszych uroczystościach, jak również stale wzbogaca naszą bibliotekę o książki poświęcone Prymasowi Tysiąclecia.  W tym roku do pozycji książkowych pan Włodarczyk „dołożył” słodycze z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Wśród gości przybyłych na naszą uroczystość nie mogło zabraknąć przedstawicieli gminy: pani Ireny Kuśmierczyk i  pana Rafała Chruściela, naszego księdza – Marka Szyby, jak również mieszkańców naszej miejscowości i rodziców uczniów. Za tę obecność i wspólne przeżywanie tego ważnego dla naszej szkoły dnia, pani dyrektor – Małgorzata Klimczyk – Karpińska serdecznie podziękowała.  


                                                                                                                                                                                                          Organizatorzy Dnia Patrona


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.