SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

1 czerwca to zawsze bardzo ważny dzień w naszej szkole. W tym roku świętowaliśmy Dzień Dziecka wyjątkowo, bo w gronie rodzinnym. Postanowiliśmy połączyć Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca i wspólnie, rodzinnie bawić się w szkole. W tym dniu wszystkie zajęcia miały wyjątkowy charakter, bo zaproponowali je uczniowie, a więc były wg ich inicjatywy. Rozpoczęliśmy dzień od wspólnego spotkania, na którym pani dyrektor złożyła dzieciom życzenia i wręczyliśmy im słodki upominek. Następnie miały miejsce inne niż co dzień spotkania z nauczycielami. Miedzy innymi Uczniowie próbowali swoich sił wcielając się w rolę nauczycieli, bawili się w teatr, rozwiązywali zagadki, brali udział w różnych turniejach.Po kilku godzinach zjawili się w szkole rodzice. Dla nich to dzieci przygotowały specjalne występy. Począwszy od, jak zwykle sympatycznych przedszkolaków, wystąpiły niemal wszystkie dzieci.

 

Przedszkolaki w barwnych strojach mówiły wierszyki i tańczyły. Klasy I-III zabawiały gości humorystycznymi scenkami, wierszami i piosenkami, starsi uczniowie natomiast prezentowali się w tańcu współczesnym. Po występach wszyscy udali się na poczęstunek. Dzieci dostały kiełbaskę na gorąco i herbatkę , a rodziców zaprosiliśmy na cisto i kawę. Czas poczęstunku był również, zwłaszcza dla rodziców, chwilą na  wspólne spotkanie i rozmowy. Na zakończenie zaproponowaliśmy wszystkim, do wyboru: dyskotekę, zabawy sportowe na boisku, zabawy na placu zabaw i siłowni.
Był to bardzo miły, pełen radości i uśmiechu dzień oraz wspaniała okazja do integrowania się społeczności szkolnej.   

  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.