SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 4 czerwca uczniowie naszej szkoły,  w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną  w Krasocinie, brali udział   w ogólnopolskiej  akcji Noc bibliotek pod hasłem „Wolno czytać”. Świętowanie rozpoczęto oczywiście od czytania. Pani dyrektor biblioteki Aleksandra Klim zaprezentowała zebranym opowiadanie pt: „Basia i wolność”. Następnie wszyscy ruszyli w wir zabaw i pląsów. Niektórzy sprawiali sobie makijaż upodobniając się do wybranych postaci  literackich. Życzenia były bardzo różne. Nic jednak  nie przeraziło  profesjonalnej malarki pani Magdy Kawka. Największym powodzeniem cieszyły się postaci z książki Harry Potter.

Uczniowie, przechadzając się między regałami, poznawali także działy literatury. Dzieci mogły także rozwijać swoje zainteresowania   wznosząc budowle z klocków Lego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także  literackie kalambury. Wszyscy poczęstowano smakowitymi, zdrowymi  pierogami  z kaszy i szpinaku. Nie zabrakło oczywiście także słodkości.
Noc  bibliotek to akcja edukacyjna, ale to też okazja do wspaniałej zabawy.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.