SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

14 czerwca 2016r. uczniowie  klas 0 -III  wzięli udział we wspólnej wycieczce do Pacanowa. Celem naszej podróży było zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka.  Zrobiliśmy to pod opieką wróżek. Każde z nas dostało tajemniczą mapę i weszło do krainy mysią dziurą. Znaleźliśmy się we wspaniałej, bajkowej scenerii, z latającymi łabędziami, kaczką dziwaczką, śladami wielkoluda i mapą bajkowych postaci. W pędzącym pociągu spotkaliśmy Koziołka Matołka. Wróżka zaprosiła nas do zaczarowanego wagonu. Zwiedziliśmy w nim niezwykle bajkowe miejsca w wodzie, kopalni, na lądzie, w kosmosie. Tam czekały znane postacie: Muminki, trole, smoki, ośmiornice, syreny, krasnale, Koziołek Matołek. Dzieci bawiły się w bajkowym, różnokolorowym, pełnym kwiatów ogrodzie. Miały też okazję podziwiać bohaterów z bajek na ekranie, rozwiązując wirtualne zagadki. Odwiedziły nawet wyjątkowe kino, które nie dość, że mieściło się w szufladzie wielkiego biurka, zamiast rzędów krzesełek pełne było puf i poduszek, to jeszcze dawało możliwość wyboru filmu.

 

Przechodziliśmy obok ściany z zagadkami, ogromnym drzewem i śpiącym smokiem. Wszyscy czuliśmy się jak w wyśnionej bajce. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się do ogrodu zmysłów z altanami, który otacza ten budynek, a także kuźni, która ma upamiętniać słynnych kowali z bajki "120 Przygód Koziołka Matołka". Nad stawem  swoje miejsce znalazł amfiteatr. W ogrodzie mogliśmy troszkę pobiegać i pobawić się na placu zabaw.
Spacerując po Pacanowie zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia „Zaczarowanej Galerii”. Poznaliśmy tajniki i sekrety rzeźby kostiumowej i usłyszeliśmy wiele legend związanych z tym regionem opowiadanych przez państwa Buczyńskich. Na koniec nie mogło zabraknąć momentu na zakup pamiątek i zjedzenie dobrego obiadu. A jak bawiliśmy się można zobaczyć na zdjęciach.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.