SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniach od 7 do 10 czerwca 2016 roku uczniowie klas IV-VI pod opieką pań Agaty Frączek i Ireny Kukli przebywali na zielonej szkole w Górach Stołowych. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali kopalnię złota w Złotym Stoku. Za przewodnikiem przemierzali podziemne korytarze, oglądali wystawę minerałów, szukali złota i cennych kamieni. Pełni wrażeń późnym popołudniem dojechali do Duszników Zdroju do pensjonatu „Muza”, gdzie czekał na nich obiad, a wieczorem grill. Piękna pogoda, zapach pieczonych kiełbasek był wspaniałą okazją do zawierania nowych znajomości z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Cieślach. Kolejny dzień również przywitał wszystkich piękną, słoneczną pogodą. Wypoczęci, z samego rana z Duszników przejechali do Czermnej, gdzie zwiedzali Kaplicę Czaszek. Stamtąd drogą Stu Zakrętów przez Góry Stołowe dotarli do labiryntu Błędnych Skał. Była to zaprawa przed głównym celem wytyczonym na ten dzień, a mianowicie zdobyciem Szczelińca Wielkiego, najwyższego szczytu w Górach Stołowych.

 

Znajduje się on na wysokości 919 m n. p. m i należy do Korony Gór Polski. Jest też jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi. Na szczycie widoki zapierały dech w piersiach. Szczęśliwi, dumni i trochę zmęczeni uczestnicy wyprawy dotarli na obiadokolację do pensjonatu. Powietrze górskie sprawiło, iż już po niespełna dwóch godzinach wszyscy odświeżeni i przebrani wypełniali parkiet pensjonatu. Dyskoteka była udana, co można było wyczytać z uśmiechniętych twarzy dzieci. Trzeciego dnia wczesnym rankiem wszyscy wyruszyli w daleką drogę do stolicy Czech - Pragi. Tam zwiedzili Hradczany, Katedrę św. Wita, Most Karola, Stare Miasto, a   w wolnym czasie zakupiono pamiątki. Wieczorem czekała na podróżnych kolacja, po której uczestnicy wycieczki, niechętnie przystąpili do pakowania swoich rzeczy do walizek. Czas pobytu w „Muzie” dobiegł końca i już następnego dnia, pożegnawszy miłą obsługę pensjonatu, wszyscy siedzieli w autokarze. Na ostatni, czwarty dzień zaplanowano zwiedzanie Wrocławia.  W pierwszej kolejności zwiedzano Hydropolis, gdzie uczniowie dowiedzieli się wszystkiego o wodzie, oglądali statki, filmy przyrodnicze. Zobaczyli łódź podwodną, która odkrywała Rów Mariański. Kolejnym punktem było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego w Parku Szczytnieckim, który powstał w 1913 roku. Następnie uczestnicy wycieczki podążali szlakiem wrocławskich krasnali przez Ostrów Tumski, Stare Więzienie, Stare Jatki, Kościół św. Elżbiety i Plac Solny. Późnym wieczorem wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi dotarli do Mieczyna, gdzie na swoje pociechy  czekali stęsknieni rodzice.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.