SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 15 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się II Gminny  Przegląd Talentów w Językach Obcych. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych: pani Maria Gacia i pan Stanisław Iwanek.
Zadaniem uczestników konkursu  było zaprezentowanie piosenki lub wiersza  w języku angielskim i niemieckim w kategoriach: klasy I-III szkoła podstawowa, IV-VI szkoła podstawowa i gimnazjum. Wśród jury znaleźli się nauczyciele: pani Elżbieta Świerczewska-Bała – nauczyciel języka niemieckiego, pani Urszula Frączek - nauczyciel muzyki oraz pani Monika Dąbrowska - nauczyciel języka angielskiego. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy wielu utalentowanych uczniów ze szkół należących do gminy Krasocin. W ocenie prezentacji  jury brało pod uwagę walory artystyczne oraz poprawność językową wykonania.
Przeglądowi talentów  towarzyszyła niezwykła różnorodność form - od muzycznych popisów  w stylu pop, rock i reggae, po wiersze i scenki z udziałem rekwizytów. Zarówno publiczność jak i jury byli pod ogromnym wrażeniem  monologu Hamleta w interpretacji Filipa Bukowskiego - ucznia klasy III Gimnazjum w Bukowie.  Filip wykazał się ogromnym talentem aktorskim, dojrzałością, wrażliwością, koncentracją i piękną angielską wymową.

 

Na pochwałę zasługuje także drugi odtwórca roli Hamleta, Karol Siwek ze Szkoły Podstawowej w Olesznie. Karol odnosi sukcesy w konkursach recytatorskich. Podczas Przeglądu udowodnił, że potrafi także wspaniale recytować w języku angielskim. Na słowa uznania zasługują także Kuba Jadowski i Natalia Pianka- uczniowie szkoły Podstawowej w Mieczynie, którzy za sprawą swoich wspaniałych głosów i scenicznych strojów przenieśli nas w filmowy świat Pocahontas.  Także ci najmłodsi uczestnicy konkursu zachwycili nas swoim talentem językowym i umiejętnościami akrobatycznymi.
Poziom konkursu był bardzo wysoki. Z nieskrywaną przyjemnością słuchaliśmy i oglądaliśmy sceniczne popisy naszych uczniów. Po długich obradach przewodnicząca jury, pani Monika Dąbrowska ogłosiła wyniki. Dyrektor szkoły w Mieczynie, pani Małgorzata Klimczyk- Karpińska przekazała zwycięzcom statuetki, dyplomy i nagrody w postaci książek pomocnych w nauce języków i gadżetów otrzymanych od wydawnictwa Oxford. Fundatorami nagród byli także pani Maria Gacia i pan Stanisław Iwanek.
Na zakończenie dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk- Karpińska wręczyła podziękowania nauczycielom przygotowującym uczniów do udziału w konkursie i zaprosiła uczestników do wspólnego zdjęcia oraz na słodki poczęstunek.
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejny Gminny Przegląd Talentów w Mieczynie. Ciekawi jesteśmy,  co zaprezentują nam utalentowani i pełni pasji uczniowie ze szkół naszej gminy.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach.
Język angielski klasy I-III
I miejsce: Filip Stępień ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
II miejsce: Drej Judyta, Dzięcioł Martyna, Kowalczyk Maja, Lichosik Adam, Mogielski Adam ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie
III miejsce ex aequo: Agata Dzwonek, Aleksandra Sobczyk, Marcelina Warczyńska ze Szkoły Podstawowej im . Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
oraz Katarzyna Lewandowska i Zuzanna Jaśkiewicz ze szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie
Język angielski IV-VI
I miejsce: Natalia Pianka i Kuba Jadowski ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
II miejsce: Karol Siwek, uczeń Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie
III miejsce: Wiktoria Wójcik - Zespół Placówek Oświatowych  im. Jana Pawła II w Bukowie
Język angielski Gimnazjum
I miejsce: Filip Bukowski, uczeń Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie
II miejsce: Gabriela Rogala i Eliza Gacia, uczennice Publicznego Gimnazjum w Olesznie
Język niemiecki IV-VI
I miejsce: Daria Kaczmarczyk, Natalia Robak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie
II miejsce: Anna Sosnowska, Gabriela Skrzypczyk, Zespół Placówek Oświatowych w Krasocinie
III miejsce: Natalia Pianka, Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
Język niemiecki Gimnazjum
I miejsce: Roksana Lesiak, Publiczne Gimnazjum w Olesznie
II miejsce: Filip Bukowski, Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.