Na uroczystym apelu 22 czerwca 2016 roku uczniowie klasy IV otrzymali swoje pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową. Do tego ważnego momentu dzieci przygotowywały się przez cały rok szkolny, a na koniec przystąpiły do sprawdzianu kwalifikacyjnego, który składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna polegała na pisemnym rozwiązaniu testu obejmującego przepisy ruchu drogowego, znajomość znaków i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie rozwiązywali również multimedialne krzyżówki drogowe. Część praktyczna obejmowała jazdę rowerem po torze przeszkód z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Komisja brała również pod uwagę technikę jazdy m. in. prawidłowe ruszanie z miejsca oraz bezpieczne hamowanie i zatrzymywanie się.
Gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy bezpiecznej jazdy.