SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Na uroczystym apelu 22 czerwca 2016 roku uczniowie klasy IV otrzymali swoje pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową. Do tego ważnego momentu dzieci przygotowywały się przez cały rok szkolny, a na koniec przystąpiły do sprawdzianu kwalifikacyjnego, który składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna polegała na pisemnym rozwiązaniu testu obejmującego przepisy ruchu drogowego, znajomość znaków i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie rozwiązywali również multimedialne krzyżówki drogowe. Część praktyczna obejmowała jazdę rowerem po torze przeszkód z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego. Komisja brała również pod uwagę technikę jazdy m. in. prawidłowe ruszanie z miejsca oraz bezpieczne hamowanie i zatrzymywanie się.
Gratulujemy zdanego egzaminu i życzymy bezpiecznej jazdy.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.