SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 

 

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Szkoła Podstawowa w Mieczynie również przyłącza się do obchodów.
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach.

Regulamin konkursu dla klas 4-6 pod hasłem  ‘Język- I like it ’.
Cele:
-poszerzanie wiedzy na temat różnorodności językowej
-rozbudzanie zamiłowania do różnych  języków europejskich
-promowanie czytelnictwa
-doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji w języku angielskim

 

Adresat : uczniowie klas 4-6 SP w Mieczynie

Zasady:
Konkurs odbywa się w dniu 26 września (poniedziałek). Z każdej klasy 4-6 bierze udział min.3 uczestników. Konkurs jest podzielony na dwie części (zadania). Zadanie pierwsze polega na jak najszybszym znalezieniu jednakowych haseł podanych przez nauczyciela w słowniku polsko-angielskim, angielsko-polskim.
Zadanie drugie ma formę quizu związanego z Europejskim Dniem Języków, dotyczy podstawowej wiedzy na temat języków w Europie.
Za udział w konkursie uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy i gadżety.

Zachęcamy uczniów oraz rodziców do odwiedzenia strony utworzonej przez Europejskie Centrum Języków Nowożytnych w Grazu we współpracy z Wydziałem Polityki Językowej w Strasburgu. http://edl.ecml.at/LanguageFun/LanguageFacts/tabid/1859/language/Default.aspx Na stronie znajdują się informacje  niezbędne do rozwiązania quizu. Ponadto, jest tu wiele ciekawych zakładek,  m.in. łamańce językowe w języku angielskim.
Dodatkowo, na stronie http://edl.ecml.at/T-shirts/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/language/pl-PL/Default.aspx  znajduje się regulamin Konkursu na projekt logo podkoszulka.

Regulamin konkursu plastycznego dla klas 1-3 pod hasłem ‘Jestem, więc mówię
Cele:
-rozbudzanie zamiłowania do  języków
-promowanie talentów plastycznych

Adresat : uczniowie klas 1-3  SP w Mieczynie

Zasady:
Chętni do wzięcia udziału w konkursie uczniowie wykonują pracę plastyczną związaną z językami. Praca musi być wykonana  w formacie A4 lub A3 (29.7cm x 42cm).
Technika pracy, plakatu jest dowolna. Komisja oceni estetykę, ciekawy, oryginalny pomysł, samodzielność wykonania.  Podpowiadamy, że plakat może wyglądać jak kartka z komiksu, może przedstawiać rozmowę lub korzyści płynące z nauki języków. Wszystko zależy od waszej wyobraźni.
Prace konkursowe przyjmuje organizator pani Maria Gacia w terminie do 28 września 2016 r. Od decyzji komisji konkursowej  nie można się odwołać.
Zwycięzcy szkolnych konkursów ‘Jezyk- I like it’ oraz ‘Jestem, więc mówię’ otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz upominki podczas apelu podsumowującego działania związane z obchodami Europejskiego Dnia Języków.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.