SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Nasza szkoła,  przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną we Włoszczowie, przystąpiła do programu "Trzymaj formę". Organizatorami programu są Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Celem tego programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia i dostarczenie wiedzy o informacjach zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych i umiejętności korzystania z nich.
Uczniowie starszych klas,  pod kierunkiem opiekuna pani Ireny Kukla, wykonali gazetkę ścienną na której zamieszczono informacje dotyczące zasad prawidłowego odżywiania się oraz zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia dotyczących ograniczenia spożycia soli.   Rodzice i uczniowie otrzymali broszurki programu „Trzymaj Formę” zawierające receptę na zdrowie, zbilansowaną dietę oraz wiele cennych wskazówek na temat prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej.   
W ramach realizacji zadań wynikających z programu uczniowie klas IV i VI wykonywali jesienne sałatki a przedszkolaki wraz z rodzicami przyrządzili pyszne, zdrowe soki.

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.