SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dzień 13 października   2016  roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej, a   pierwszoklasiści zdali swój  pierwszy  egzamin w  życiu - złożyli ślubowanie  i zostali pełnoprawnymi członkami naszej uczniowskiej  braci. Uroczystość rozpoczęto życzeniami i podziękowaniami dla nauczycieli, a potem na scenę wyszli uczniowie klasy I. Do tego ważnego wydarzenia przygotowywali się od początku roku szkolnego.
Do szkoły, na tę okoliczność, zaproszono szczególnych gości: wójta naszej gminy pana Ireneusza Gliścińskiego,  kierownika Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Krasocinie panią Irenę Kuśmierczyk  oraz  rodziców. Uroczystość odbywała się w odpowiednio udekorowanej sali gimnastycznej. Pierwszaki, we współpracy ze swymi starszymi kolegami z  4 klasy, zaprezentowały program artystyczny. Następnie w obecności całej społeczności złożyli uroczystą przysięgę  przed dyrektorem szkoły panią Małgorzatą Klimczyk-Karpińską oraz zastali  przez pana wójta  pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej  im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Uroczystość ubogacona była życzeniami,  upominkami  i słodkim spotkaniem  przy herbatce.  Słowa przyrzeczenia   zawisły w ważnym miejscu w klasie i będą przypominać  o obowiązkach, prawach  ucznia  i  pięknych przeżyciach.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.