SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 17 października uczniowie klas 0-3 z wychowawcami udali się na wycieczkę do Włoszczowy.  Na początku oglądali w domu kultury przedstawienie teatralne. Spotkanie z bajkami  H.CH. Andersena bardzo wszystkim się podobało. Aktorzy z Katolickiego Teatru w Krakowie, wcielając się w postacie bajkowe,  pokazali jak walczyć ze złem  i przekonali wszystkich,  że  dobro zwycięża.  Następnym punktem programu była wizyta w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie. Dzieci poznały  działy literatury oraz  wyposażenie czytelni. W kolorowo wymalowanych  pomieszczeniach na luźno stojących regałach leżały  kolorowe, piękne książeczki   adorowane przez pluszowe „słodziaki- misiaki”.  W takim bajkowym klimacie  dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych poświęconych życiu i twórczości H. Sienkiewicza. Mogły także  popisać się   swoimi umiejętnościami czytelniczymi. Trzeba przyznać, że ładnie się prezentowały w swoich wystąpieniach.

 

Następnie wycieczkowicze udali się  z wizytą do Starostwa we Włoszczowie. W  siedzibie władz  powiatowych  przywitał  i zaprosił dzieci na sale obrad   sekretarz  powiatu pan Cezary Nowak. On także dalej prezentował  gminy naszego powiatu,  kompetencje poszczególnych działów w urzędzie   oraz przekazał wiele innych ciekawych wiadomości o regionie. Z wielkim zainteresowaniem, siedząc na  sali obrad, wszyscy słuchali opowieści pana Cezarego. Czas jednak jest nieubłagany i trzeba było  powrócić  do szkoły.
Wyjazd do pobliskiej  Włoszczowy okazał się bardzo potrzebny i  owocny. Teatr to  ciekawa nauka i zabawa a pobyt w bibliotece to sam miód dla młodych umysłów. Poznawanie naszego powiatu to duma i konieczność w myśl powiedzenia  „cudze chwalicie swego nie znacie”.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.