SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W październiku klasa III udała się na wycieczkę do remizy OSP w Mieczynie. Jej celem było poszerzanie wiedzy dzieci na temat znaczenia wody w życiu człowieka, a także poznanie pracy strażaka. Panowie strażacy zapoznali dzieci ze sprzętem gaśniczym. Pokazali  poszczególne urządzenia oraz sposób posługiwania się nimi. Dzieci mogły więc wziąć do ręki węże, rozdzielacze, prądownice, obejrzeć i posłuchać jak pracuje pompa. Strażacy ułożyli z dziećmi linię gaśniczą, aby pokazać jaką drogę przemierza woda od zbiornika do ognia. Przypomnieli numery alarmowe oraz zapoznali z działaniem alarmu pożarowego. Zaprezentowali również strój ochronny strażaków, w którym wyjeżdżają do pożaru. Ciekawym miejscem dla dzieci okazała się izba pamięci, gdzie zgromadzone są różne pamiątki, puchary z zawodów strażackich oraz dyplomy. Dzieci odnalazły nawet dyplomy przyznane kiedyś za zasługi dla ich nieżyjących już pradziadków. Dużą atrakcją  był pobyt w samochodzie strażackim i to, że jednym ze strażaków, który rozmawiał z dziećmi podczas wycieczki był brat jednej z uczennic klasy III.  
    „Fajna była ta wycieczka” - tak ją podsumowały dzieci po powrocie do szkoły.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.