SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W bieżącym roku nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pod nazwą: „Śniadanie Daje Moc” skierowanego do klas 0-III. Podstawowym celem programu jest zwiększanie świadomości uczniów i rodziców na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
W czasie zajęć edukacyjnych w przyjazny sposób przekazujemy dzieciom cenne informacje o roli prawidłowego żywienia. Zajęcia przybierają różne formy:
- zajęcia praktyczne obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci dowiadują się, jak poszczególne składniki pokarmów wpływają na funkcjonowanie organizmu,
-dyskusje, podczas których dzieci aktywnie uczestniczą w pogłębianiu wiedzy na temat danej zasady  odżywiania, zadają pytania i wspólnie rozwiązują wątpliwości dotyczące poszczególnych zasad zdrowego odżywiania,
- ćwiczenia w grupach, dzięki którym uczą się wspólnego rozwiązywania problemów.
 Dzieci wykonują wiele zadań w szkole i w domu wspólnie z rodzicami. Są to m. in. prace plastyczne, nauka prawidłowego mycia rąk, pozyskiwanie przepisów na zdrowe potrawy, układanie planu dnia z uwzględnieniem pór posiłków, wykonanie gazetek ściennych z informacjami o zdrowym odżywianiu i prezentowanie ich na forum szkoły oraz wiele innych.

 

Finał programu nastąpił 8 listopada w Europejskim Dniu Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Wtedy obchodziliśmy w szkole „Dzień Śniadanie Daje Moc”. Z tej okazji w sali gimnastycznej zorganizowaliśmy spotkanie dla uczniów  i rodziców. Na początku wystąpiła pani Dominika Tatar, która z zawodu jest dietetykiem. Zaprezentowała dzieciom 12 zasad zdrowego odżywiania. Następnie klasa III przekazała informacje dotyczące znaczenia śniadania dla zdrowia dzieci i dorosłych, a przedszkolaki zadawały zagadki o zdrowiu i śpiewały wesołe piosenki. Ważnym punktem spotkania było wspólne śniadanie, które trochę wcześniej przygotowały dzieci z klas 0-III razem ze swoimi rodzicami. Zjedliśmy więc pyszne, kolorowe kanapki z dużą ilością warzyw, owoce i jogurt.
    Udział szkoły w tym programie to ważne przedsięwzięcie. Pomoże nam kształtować właściwe nawyki żywieniowe u naszych uczniów, ale to także wspaniała zabawa dla dzieci.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.