SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości przebiegały w naszej szkole pod hasłem: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy VI przypomnieli obecnym  najważniejsze wydarzenia historyczne, jakie towarzyszyły Polakom od utraty niepodległości do współczesności. Podkreślili, że patriotyzm niejedno ma imię, a jego odmiany zależą od sytuacji, w jakiej znajduje się Ojczyzna. Pieśni: „Rota”, „Barka” czy „Boże, coś Polskę”, śpiewane przez uczniów klas IV-VI, wprowadziły odbiorców w nastrój minionych wydarzeń, a prezentacja multimedialna przybliżyła historyczne chwile budowania polskiej demokracji.

 

W. Wilczyńska

  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.