SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Dnia 17 listopada w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty logopedyczne prowadzone przez logopedę Panią  Agnieszkę Kliminowską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włoszczowie skierowane do rodziców i dzieci. Celem  warsztatów  było  zachęcenie  rodziców  do  systematycznych  ćwiczeń  przez  zabawę w  ramach  profilaktyki  logopedycznej. Na początku pani Agnieszka zaproponowała wiele ciekawych zabaw wspomagających i rozwijających wymowę dziecka. Następnie  przedstawiła główne wady wymowy z jakimi borykają się dzieci w szkole i przedszkolu oraz wyjaśniła najczęstsze przyczyny tych zaburzeń. Podpowiedziała, jak należy zachęcić dziecko do wykonywania ćwiczeń – tak, aby nie była to nudna praca. Rodzice mogli razem z logopedą wykonywać omawiane ćwiczenia. W ten sposób sprawdzili czy sami potrafią prawidłowo je wykonywać.                                                                 

Warsztaty przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że uświadomiły rodzicom, jak wielki problem stanowią zaburzenia mowy dzieci. Warto bowiem ćwiczyć artykulatory, a poświęcony temu czas z pewnością nie pójdzie na marne i w przyszłości przyniesie wspaniałe efekty.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.