SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 21 listopada uczniowie klasy VI Jakub Klimczyk i Kacper Dawid Łapot wraz z opiekunem panią Marią Gacia odwiedzili Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów XIV Dni Języków Obcych i miało formę kilkugodzinnych warsztatów prowadzonych przez cenionych edukatorów kieleckiego ŚCDN.
W tym roku szkolnym czternasta edycja dla szkół podstawowych jest częścią programu związanego z projektami międzynarodowymi oraz nauczaniem dwujęzycznym.  Dla nauczycieli zorganizowano zajęcia, podczas których poruszono kwestię wykorzystania tekstów literackich w nauczaniu języka angielskiego oraz wdrażania rozwiązań dwujęzycznych z wykorzystaniem m.in. programu e-Twinning, który nasza szkoła z powodzeniem realizuje już drugi rok.
Dla uczniów przewidziano warsztaty z konkursami związane z aspektem kulturowym języka angielskiego oraz zajęcia metodą CLIL (zintegrowane kształcenie językowo- przedmiotowe). Ponadto dzieci poznały darmowe aplikacje internetowe pomocne w nauce języka angielskiego, uczyły się poprzez zabawę i pracę zespołową metodami aktywizującymi, tworząc mapy myśli m.in. na temat szkoły XXI wieku. Warsztaty zakończyło spotkanie z native speakerem Sange’m Sood, pochodzącym  z Londynu, mieszkającym w Kielcach i współpracującym z ŚCDN.

 

Porozumiewanie się w językach obcych stanowi jedną w kluczowych kompetencji niezbędnych do samorealizacji i rozwoju osobistego, dlatego cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie biorą udział w  tego typu warsztatach. Każda okazja jest dobra aby uczyć się języka angielskiego, rozwijać kompetencje czytelnicze i w sposób praktyczny wykorzystywać wiedzę zdobytą na lekcjach.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.