SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 24 listopada 2016 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie wraz z wychowawczyniami: panią Agatą Szymczyk, panią Irena Kuklą i panią Wandą Wilczyńską uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Włoszczowy.
Pierwszym etapem wyprawy był basen „Nemo”. Godzinny pobyt minął bardzo szybko, ponieważ korzystaliśmy z niektórych atrakcji: zjeżdżaliśmy rurą i na słoniku, relaksowaliśmy się  w jacuzzi, uczyliśmy się pływać.
Po posiłku w pobliskiej pizzerii wzięliśmy udział wraz z uczniami innych szkół w prelekcji na temat szykanowania, ośmieszania i dyskryminacji. Dowiedzieliśmy się, jak z nimi walczyć.
Następnie obejrzeliśmy film pt. „BFG. Bardzo fajny gigant” w reżyserii Stevena Spielberga oparty na motywach powieści Roalda Dahla (autora utworów: „Matylda”, „Charlie i fabryka czekolady”). To film o przyjaźni między dziewczynką z sierocińca i dobrym gigantem. Bohaterowie ci źle czują się w świecie, w którym żyją. Bardzo fajny gigant – dobry wielkolud, łapacz snów nie znajduje zrozumienia wśród olbrzymów, jest przez nich wykorzystywany, wyśmiewany i zastraszany. Dopiero maleńka dziewczynka potrafi go docenić i doprowadza do spotkania z królową. Z kolei wielkolud jest dobry i miły dla sieroty, potrafi się nią zaopiekować i obronić przed złymi olbrzymami. Film wszystkim się podobał, zwłaszcza, że oprócz pozytywnych doznań u odbiorców dostarczył wielu humorystycznych scen.
Pozaszkolne lekcje wychowawcze,  języka polskiego i wychowania fizycznego bardzo nam się podobały. Czekamy na następny wyjazd.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.