SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Podczas realizacji tematu tygodniowego „Urządzenia elektryczne” przedszkolaki poznały zasady działania maszyny do szycia.   Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej zaprosiliśmy do naszego przedszkola krawcową  panią Ewę Szydłowską z Bukowy. Nasza sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą pracownię krawiecką. Dzieci mogły zobaczyć: maszynę do szycia, nożyce krawieckie, miarę, igły różnej wielkości i kształtu, szpilki, agrafki i jeszcze wiele innych „gadżetów” pani krawcowej. Dowiedziały się również jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem pani prezentowała działanie maszyny, odpowiadała na liczne pytania, a także zaproponowała wspólne wykonanie myszki. Z zaciekawieniem obserwowały, jak bierze się miarę, robi formę i kroi materiał. 

 

Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstała zabawka. Wszystkie dzieci tego dnia chciałyby podjąć  pracę w takim zawodzie. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały efekt pracy pani krawcowej: myszkę- maskotkę, którą  mogły się bawić.  Wizyta pani Ewy okazała się dla dzieci niezwykle wartościowym wydarzeniem, a zarazem wspaniałą przygodą, a przedszkolaki – kto wie? Może złapały „krawieckiego bakcyla”.                                                                 
     Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz wprowadzenie w tajniki krawiectwa.


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.