SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 W tym roku nasza szkoła  włączyła się w charytatywną pomoc i dołączyła do grona wspierających Szlachetną Paczkę - projekt realizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Ze strony internetowej www.szlachetnapaczka.pl  wybraliśmy rodzinę pani Iwony.  Pani Iwona musi wyżyć za zasiłek z GOPSU w wysokości 100 zł i z małej pensji syna, który dzieli się z nią niewielką ilością pieniędzy. Koszty utrzymania mieszkania są wysokie a do tego dochodzą koszty leków. Po odjęciu tych kwot dochód na jednego członka rodziny wynosi około 200zł miesięcznie. Dla tej rodziny śmierć męża, a zarazem ojca, była ogromnym ciosem. Nie dają sobie rady z normalnym funkcjonowaniem, ale nie poddają się. Choć warunki życiowe mają teraz trudne, rodzina nie załamuje się, tylko podkreśla, że najważniejsze jest to, że muszą być teraz dla siebie wsparciem. Rodzina najbardziej potrzebuje żywności i środków czystości. Pani Iwona prosiła również o wyposażenie mieszkania, a dokładniej koce, kołdry.
 Wszystkie klasy wraz z wychowawcami bardzo aktywnie i skrupulatnie przystąpiły do gromadzenia darów, a czasu mieliśmy niewiele, bo zaledwie  tydzień. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców,  zaangażowaniu i wyjątkowej hojności naszych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz mieszkańców Mieczyna przygotowano 9 paczek: z artykułami spożywczymi, środkami czystości oraz kołdrę, pościel, koc. 9 grudnia zostały one przewiezione  do magazynu na ul. Strażackiej 1 w  Łopusznie a następnie  rodzina otrzymała paczki  odpowiadające jej indywidualnym potrzebom, a również i  marzeniom. Taka pomoc podkreśla godność obdarowywanych. Oprócz rzeczy materialnych rodziny dostają sygnał, że nie są same.

 

                                                                                                                 

  Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom, uczniom i mieszkańcom Mieczyna, którzy składali swoje dary w sklepie ATUT MARKET. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
„Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.”                                                                                                                                                                                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                         Opiekun projektu: Małgorzata Sornat

Copyright © 2014. All Rights Reserved.