SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przepełniony radością i niepowtarzalnym klimatem, który odczuwamy nie tylko w domu rodzinnym, ale również w szkole. To czas sprzyjający kultywowaniu naszych polskich zwyczajów i tradycji. Właśnie dlatego w ostatnim dniu nauki, przed feriami świątecznymi przeżyliśmy szkolną wigilię wspólnie z uczniami, wszystkimi pracownikami szkoły, rodzicami uczniów oraz zaproszonymi gośćmi. Stałym punktem wigilijnego spotkania są jasełka, które wystawiają dzieci z klas I-III. Wszyscy uczniowie bardzo chętnie biorą w nich udział. Starannie uczą się swoich ról, wcielając się w te wyjątkowe postacie, a rodzice pomagają nam w wykonaniu  pięknych strojów dla dzieci.
Tegoroczne jasełka miły nieco inny charakter, gdyż do stajenki oprócz aniołów i pasterzy, przyszły powitać narodzone dziecię postacie z bajek takie jak: dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Czerwony kapturek, pszczółka Maja i sierotka Marysia. Wszyscy bajkowi bohaterowie przynieśli dary, przedstawili swoją życiową sytuację, a od Maryi i Józefa otrzymali cenne wskazówki, pomoc i wsparcie.

 

Prezentowane w jasełkach teksty miały nie tylko związek z Bożym Narodzeniem, ale również z życiem codziennym. Zawierały bowiem pożyteczne rady i wskazówki. Oprawą muzyczną przedstawienia były oczywiście piękne polskie kolędy, śpiewane przez wszystkich zgromadzonych na naszej wigilii.
Miłym akcentem był też występ przedszkolaków, które recytowały wierszyki i wspaniale tańczyły.
            Na zakończenie spotkania, jak co roku, popłynęły świąteczne życzenia. Najpierw złożyła je wszystkim zebranym pani dyrektor, a uczniowie oprócz życzeń wręczyli gościom piękne, własnoręcznie wykonane bombki choinkowe.            

Copyright © 2014. All Rights Reserved.