SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Jak co roku o tej samej porze świętujemy Dzień Babci Dziadka i jak co roku w naszej szkole ta uroczystość ma wyjątkowy charakter. Wyjątkowy dlatego, że seniorzy odpowiadając na nasze zaproszenie, bardzo licznie przychodzą do szkoły, aby wspólnie świętować. W tym roku również w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej spotkały się trzy pokolenia: dziadkowie, ich dzieci i wnuki. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor. Skierowała do  gości słowa powitania oraz złożyła seniorom życzenia w imieniu  nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Potem popłynęły życzenia od wnuków, wierszyki, piosenki i piękne  tańce w wykonaniu przedszkolaków. Uczniowie klas I-III zaprezentowali jasełka, w które wplecione były kolędy i piosenki śpiewane przez nasze szklone solistki - Weronikę i Kasię z klasy III oraz Karolinę z klasy V. Również miło i sympatycznie przebiegła druga część spotkania, przy herbatce i pysznym cieście przygotowanym przez rodziców naszych uczniów, za co im bardzo serdecznie dziękujemy.

 


Nasi goście co roku powtarzają, że takie spotkanie to świetny pomysł, gdyż mogą, często z łezką w oku podziwiać popisy artystyczne swoich wnuków oraz spotkać znajomych, których nie często się spotyka, porozmawiać i powspominać „dawne czasy”.
Miłym akcentem spotkania był prezent od gości dla dzieci w postaci pysznych cukierków i owoców.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.