SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Aby przybliżyć dzieciom pracę ludzi w różnych zawodach 01.03. 2017r. uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu z panem Zbigniewem Lasotą – leśniczym Leśnictwa Skorków. Pan leśniczy w ciekawy sposób opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz o pracy innych pracowników leśnych. Przekazał również wiele cennych wiadomości o środowisku leśnym. Zwrócił uwagę na występujące w naszych lasach rośliny i zwierzęta. Mówił też m.in. o ochronie lasów, bezpiecznym zachowaniu się w lesie. Dzieci zadawały wiele pytań  dotyczących zwierząt i ptaków. Usłyszały więc wiele ciekawostek przyrodniczych oraz tych ściśle związanych z pracą w lesie.
Po spotkaniu dzieci stwierdziły, że praca leśnika jest bardzo ciekawa, ale jednocześnie trudna i odpowiedzialna.    

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.