SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

O bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu nigdy dość. Z takiego założenia wyszły nasze wychowawczynie: pani Irena Kukla, pani Agata Szymczyk i pani Wanda Wilczyńska, które 9 marca 2017 r. zabrały nas do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie, aby sprawdzić naszą wiedzę na temat zagrożeń i ograniczeń związanych z surfowaniem w sieci.  W bibliotece wpadliśmy prosto w „sieci” zastawione na nas przez bibliotekarki: panią Anię Pawelec i panią Beatę Łapot. Na początku obejrzeliśmy trzy filmiki edukacyjne z serii Zuźka i Tunio, następnie wspólnie dyskutowaliśmy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Nasza wiedza została zweryfikowana w formie  „Internetowych Podchodów", podczas których, kierując się podanymi wskazówkami odszukiwaliśmy  koperty z zadaniami do wykonania. Wszystkie ćwiczenia związane były oczywiście z tematyką bezpieczeństwa w sieci. Zorganizowana zabawa przyczyniła się również do lepszego poznania poszczególnych części biblioteki. Czas, jaki mieliśmy do wykorzystania, minął bardzo szybko.

 

Atrakcyjna forma zajęć przyczyniła się do porządnego utrwalenia wiadomości na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Ciągle  doświadczamy także tego, jak głosi hasło Dnia Bezpiecznego Internetu, że „RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE”.


Uczniowie klas IV-VI

 

   


Copyright © 2014. All Rights Reserved.