SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.
W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, w sali zazielenił się kącik przyrody. Dzieci podlewały fasolkę, wiosenne kwiatki, cebulę. Uczyły się piosenek, wierszyków o tematyce   wiosennej. 

Witając wiosnę, 21 marca,  każde dziecko miało strój z elementem symbolizującym wiosnę. Najpierw w sali, wierszykami i piosenkami w czasie zabawy w kole,  dzieci pożegnały zimę - Marzannę. Następnie w kolorowym korowodzie wraz z dziećmi ze szkoły pożegnały Marzannę - zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę.   Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.