SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

22 marca 2017 roku obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Dzień Matematyki, chociaż w Polsce była to już 3. edycja, w której uczestniczą szkoły podstawowe.  Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej - wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.  Aby pierwsza edycja nie okazała się ostatnią, postanowiliśmy połączyć matematykę ze sportem, który naszym uczniom zawsze miło się kojarzy. Z tego połączenia wyszedł „Dzień Matematyki na Sportowo”, którego temat  przewodni  brzmiał „Pieniądze to nie wszystko”.

 

Rywalizację rozpoczęły trzyosobowe zespoły uczniów z klas IV-VI, losując pytania z prezentacji przygotowanej przez inicjatora i organizatora Dnia Matematyki w Polsce -  Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Po rundzie pytań matematycznych była konkurencja sportowa (wrzucanie piłeczki pingpongowej do plastikowych kubeczków ustawionych w trójkąt). Następnie pytania matematyczne losowały drużyny z klasy III. I znów zabawa sportowa, tym razem odbijanie rakietką piłeczki pingpongowej w określonym czasie. Po kolejnej rundzie pytań matematycznych ostatnia konkurencja sportowa:  rzut piłeczką do celu. Do walki zagrzewali zawodników kibice poszczególnych drużyn, którzy również rywalizowali ze sobą na „hasła dopingowe”.  
 Po podliczeniu wyników wszystko stało się jasne. Pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła drużyna w składzie: Maciej Wydrych-kl.VI, Mateusz Mróz – kl. V, Filip Stępień – kl. IV. Drugie miejsce: Kacper Jakub Łapot – kl. VI, Igor Łapot – kl. V, Filip Robak – kl. IV i trzecie miejsce: Kinga Kowalczyk – kl. V. Kinga Pięta – kl. V, Kinga Radek – kl. IV. W kategorii klas młodszych wygrała drużyna chłopców w  składzie: Mateusz Kozieł, Dawid Sójka, Jakub Taras,  pokonując jednym punktem drużynę dziewczynek: Nikolę Wydrych, Paulinę Mróz, Zuzannę Sobczyk. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale oraz słodką niespodziankę, aby zregenerować siły.
Dzień Matematyki obchodzony jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę Królowej Nauk oraz to, że jest obecna w naszym życiu praktycznie wszędzie i bez jej znajomości nie da się funkcjonować.
Mamy nadzieję, a wręcz jesteśmy o tym przekonani, że kolejna edycja Dnia Matematyki w naszej szkole przyniesie dużo emocji i dobrej zabawy, tak jak to miało miejsce w tym roku.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom zabawy – zawodnikom i kibicom – za piękną rywalizację, za chęci i zaangażowanie. Gratulujemy!

 

Organizatorzy:
Agata Szymczyk, Agata Frączek 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.