SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Kontynuujemy tradycję głośnego czytania przedszkolakom  i tym razem pani Ania Pawelec zaprosiła dzieci do siebie. W środę 5 kwietnia przedszkolaki gościły w punkcie bibliotecznym.  Z radością obejrzały pomieszczenia biblioteki, księgozbiór, dowiedziały się co trzeba zrobić, aby założyć kartę i jak należy zachować się w bibliotece. Następnie pani Ania dała do obejrzenia dzieciom  książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju atlasów o: kosmosie, samochodach, roślinach, zwierzętach,  oraz książeczek z trójwymiarowymi ilustracjami.  Na koniec wysłuchały opowiadania pt. „Marysia i Dzień mamy” autorstwa Nadii Berkane. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Ani, że niedługo znów ją odwiedzą, a część z nich  wróciła potem z rodzicami by założyć kartę biblioteczną.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.