SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 5 maja 2017 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W naszej szkole to ważne dla Polski wydarzenie historyczne uczczono odśpiewaniem hymnu państwowego z udziałem pocztu sztandarowego.
Tym razem pretekstem do przypomnienia atmosfery wokół tworzenia Ustawy Rządowej z 1791 roku stał się konkurs historyczny pt. „Święta państwowe”, w którym wzięli udział następujący uczniowie: Klaudia Stępień, Filip Stępień i Filip Robak z klasy IV, Karolina Bednarska, Mateusz Mróz i Igor Łapot z kl. V oraz Kinga Kowalczyk, Maciej Wydrych i Kacper Jakub Łapot z kl. VI. Uczestnicy quizu musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat historii naszych świąt państwowych, ale również elementów naszego dziedzictwa narodowego: obrazów, zabytków kultury polskiej, postaci historycznych itp. Zwycięzcą konkursu został Kacper Jakub Łapot, II miejsce zdobył Igor Łapot, a III – Filip Stępień. Szkolna publiczność śledząc zmagania zawodników miała możliwość poznania lub utrwalenia faktów  historycznych, pomocna okazała się prezentacja multimedialna na ten temat.
Organizatorka konkursu dziękuje za pomoc w jego przeprowadzeniu pani Agacie Szymczyk i pani Lidii Siwek.


Wanda Wilczyńska

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.