SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 16 maja 2017 roku uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie wybrali się na wycieczkę autokarową do Kielc i Podzamcza Chęcińskiego.
Naszymi opiekunkami były wychowawczynie: pani Agata Szymczyk, pani Wanda Wilczyńska i pani Irena Kukla.
Pierwszy etap naszej wyprawy to zwiedzanie Muzeum Historii Kielc, które rozpoczęliśmy o godz. 9.00. Pan przewodnik przekazał nam wiele ciekawych informacji związanych z powstaniem Kielc, dawnymi przedmiotami codziennego użytku, historią motoryzacji czy istnieniem kieleckich gett w czasie II wojny światowej. Mieliśmy możliwość wczucia się w rolę przedwojennego pacjenta na fotelu dentystycznym lub zmierzenia się z niełatwym zadaniem noszenia wody za pomocą specjalnego przyrządu - koromysła.
Po krótkiej przerwie na posiłek w galerii „Echo” udaliśmy się na musical pt. „Opowieści  Afrodyty” z cyklu „Bogowie i herosi”. Podczas spektaklu przenieśliśmy się do starożytnej Grecji, by przypomnieć poznane na lekcjach mity o Syzyfie czy Odyseuszu lub utrwalić niektóre związki frazeologiczne związane z mitologią, np. puszka Pandory, nić Ariadny, syzyfowa praca czy pięta Achillesa.

 

Ostatnim etapem naszej wycieczki były warsztaty w Centru Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu Chęcińskim. Jeżdżąc na specjalnym wózku mogliśmy się przekonać, na jakie przeszkody napotykają osoby niepełnosprawne, mieliśmy możliwość zaobserwowania na monitorze ruchu naszych kości podczas jazdy na rowerze, zbadania poziomu wody w naszym organiźmie, sprawdzenia poziomu swojej inteligencji, skomponowania odpowiedniej dla nas diety czy zbudowania katapulty. Czas wesołej nauki poprzez zabawę dobiegał końca i po kilkunastominutowym pobycie na placu zabaw wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Zadowoleni i trochę zmęczeni wróciliśmy przed szkołę ok. godz. 16. To była udana wycieczka.


Uczniowie klasy VI

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.