SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W ramach Tygodnia Promocji Zdrowia, na lekcjach przyrody uczniowie poznawali znaczenie segregowania śmieci oraz zostali wdrożeni do codziennego segregowania odpadów poprzez aktywny dział w zbiórce nakrętek i baterii. Dla poszczególnych grup wiekowych zorganizowano konkurs „Wesołe Śmieci” - Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza. Zrób wszystko, aby odpad za szybko nie trafił na wysypisko! Uczniowie zaprojektowali i wykonali maskotki z surowców wtórnych.
Celem działań w Tygodniu Promocji Zdrowia było propagowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej. Uczniowie wykonywali zadania zgodnie z planem opracowanym przez grupę nauczycieli oraz przedstawicieli SU. Na początku tygodnia, po zapoznaniu się z koncepcją szkoły promującej zdrowie i zasadami zdrowego żywienia, uczniowie klasy VI pod kierunkiem nauczyciela przyrody wykonali Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej.

 

Podczas organizowanych dla poszczególnych klas warsztatów kulinarnych uczniowie   przygotowywali zdrowe i smaczne kanapki oraz przekąski z warzyw i owoców. Przygotowanymi i podanymi w postaci np. węża czy jeża smakołykami wszyscy wzajemnie się częstowali. Kolejnym zadaniem było wymyślenie wiersza-rymowanki, zachęcającej do spożywania wartościowych dla zdrowia produktów. Najciekawsze wiersze zaprezentowano na gazetce ściennej. Zdrowie to również aktywność fizyczna uczennice z klas IV-VI przygotowały i zaprezentowały układy taneczne w czasie „aktywnych przerw.”
Uczniowie klasy V i VI  wzięli udział w projekcie Porcja Pozytywnej Energii. Na lekcjach wychowawczych i zajęciach technicznych dowiedzieli się jak dobry wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci ma jedzenie warzyw i owoców. Podsumowaniem programu było wykonanie prac plastycznych na temat „Warzywa i owoce spożywam codziennie”.


Irena Kukla
Agata Szymczyk

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.