SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Przegląd Talentów w Językach Obcych staje się powoli miłą tradycją Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia  w Mieczynie. Celem tego cyklicznego konkursu jest zachęcanie do nauki języków obcych oraz promowanie talentów uczniów ze szkół podstawowych należących do gminy Krasocin. W tym roku konkurs odbył się dnia 30 maja, a społeczność szkolna w Mieczynie gościła u siebie uczniów i nauczycieli ze szkół w Bukowie, Cieślach oraz Olesznie. Podobnie jak w ubiegłych latach organizacji konkursu podjęli się nauczyciele języków obcych: pani Maria Gacia - nauczycielka języka angielskiego oraz pan Stanisław Iwanek - germanista.
Konkurs rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Klimczyk-Karpińska witając gości, uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy przybyli kibicować swoim dzieciom. W dalszej części odbyły się przesłuchania uczestników konkursu według podziału na kategorie: język angielski klasy 1-3, język angielski klasy 4-6 oraz język niemiecki klasy 4-6.
Uczniowie występowali solo oraz w duetach, prezentując do wyboru wiersz albo utwór muzyczny w języku angielskim lub niemieckim. Zwycięzcy otrzymali statuetki dla szkoły, którą reprezentowali, a także dyplomy, książki i gadżety przekazane przez wydawnictwa językowe Oxford University Press oraz Pearson. Uczestnicy konkursu otrzymali również książki ufundowane przez firmę ‘BA-GA Meble Stanisław Iwanek’.

 

Przegląd Talentów w Mieczynie to nie tylko rywalizacja ale także dobra zabawa i zachęta do nauki języków obcych.  Z uwagi na ogromny wkład pracy i zaangażowanie uczniów prezentujących swoje talenty na scenie, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić książkami, dyplomami i gadżetami wszystkich uczestników i  przyznała tylko pierwsze miejsca oraz wyróżnienia.
Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych kategoriach.
Kategoria ‘Język angielski - klasy 1-3’
I MIEJSCE: Agata Dzwonek i Aleksandra Sobczyk ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
WYRÓŻNIENIA  w tej kategorii otrzymali:
- Ada Nykiel – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie
- Zuzanna Sobczyk i Weronika Łapot- Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
- Judyta Drej i Martyna Dzięcioł – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie
Kategoria ‘ Język angielski – klasy 4-6’

I MIEJSCE: Julia Amanda Kowalczyk –Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie

WYRÓŻNIENIE: Filip Stępień – Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Kategoria ‘Język niemiecki – klasy 4-6’

I MIEJSCE : Patrycja Bukowska – Zespół Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Bukowie

WYRÓŻNIENIA:
- Patryk Spurek – Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach
- Milena Łapot - Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie
- Julia Amanda Kowalczyk – Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Olesznie

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!


Organizatorzy

  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.