SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

26 maja 2017 roku, po raz dziewiąty, Szkoła im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie obchodziła Dzień Patrona. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęto przy tablicy pamiątkowej odśpiewaniem hymnu szkoły, zapaleniem znicza i złożeniem kwiatów. Wręczono również dyplomy i nagrody w Konkursie wiedzy o Patronie szkoły. I tak, pierwsze miejsce zajęli: Kinga Kowalczyk i Jakub Klimczyk, drugie miejsce zdobyli: Maciej Wydrych i Kacper Jakub Łapot, natomiast trzecie miejsce wywalczyła sobie Natalia Wiatrowska  - wszyscy z klasy VI.
Następnie społeczność szkolna prowadzona przez poczet sztandarowy, udała się do kaplicy, by uczestniczyć we mszy świętej odprawiane przez księdza Marka Szybę, w czasie której modliliśmy się także o beatyfikację naszego Patrona – księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości w kaplicy zakończyły się montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem pani Wandy Wilczyńskiej i pani Agaty Szymczyk. Tegoroczna akademia nawiązywała do największych wartości w życiu człowieka – miłości i umiejętności przebaczania. Akcentem upamiętniającym rocznicę śmierci patrona, przypadającą na 28 maja, były białe róże złożone przez występujących uczniów przed portretem Prymasa Tysiąclecia.

 

Każdego roku uroczystości Dnia Patrona zaszczyca swoją obecnością jeden z absolwentów szkoły – pan Tadeusz Włodarczyk, który po wyrażeniu osobistych refleksji związanych z postacią Prymasa, wręczył pani dyrektor kolejne pozycje książkowe o patronie. W tym roku dodał również kilka innych książek w wydaniu albumowym, przeznaczonych na nagrody dla uczniów na zakończenie roku szkolnego.
Dyrektor szkoły - Małgorzata Klimczyk – Karpińska serdecznie podziękowała panu Włodarczykowi i wszystkim, którzy przyłączyli się do przeżywania tego ważnego dla szkoły dnia.      

Copyright © 2014. All Rights Reserved.