SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Od lat Dzień Dziecka to ważne święto w naszej szkole. Dokładamy wszelkich starań, aby ten szczególny dla dzieci czas był pełen radości i niespodzianek. W tym roku 1 czerwca zorganizowaliśmy festyn rodzinny. Zajęcia rozpoczęliśmy się od przywitania uczniów i złożenia im życzeń przez panią dyrektor. Następnie, na dobry początek,  wystąpiły dziewczynki z klas  IV -VI w układzie akrobatycznym z kolorowymi pomponami, a wszystkich uczniów obdarowaliśmy pysznymi lodami. Pierwsze godziny naszego festynu to dla klas 0-III zabawy na wesoło przygotowane przez wychowawców i według pomysłów dzieci. W tym samym czasie starsze klasy wzięły udział  turniej sportowy na boisku szkolnym. Ciekawym zadaniem okazały się rozgrywki w grę ’Kwadrat”. Uczniowie podzielili się na dwie drużyny i rywalizowali z sobą przy głośnym dopingu koleżanek i kolegów. Kolejnym punktem programu było spotkanie ze strażakami OSP w Mieczynie. Druhowie przyjechali samochodem strażackim. Na placu szkolnym zaprezentowali dzieciom sprzęt. Wspólnie z uczniami rozciągnęli węże gaśnicze a następnie omówili działanie różnych urządzeń. Dzieci założyły też mundury i weszły do środka samochodu strażackiego, aby poczuć się jak prawdziwi strażacy jadący do pożaru.

 

Po spotkaniu niektórzy chłopcy deklarowali, że gdy dorosną, zostaną strażakami. Zmagania ze sprzętem strażackim to jednak „spory wysiłek”, aby więc zregenerować siły zaprosiliśmy dzieci na kiełbaskę z grilla i lody ufundowane przez pana Rafała Chruściela.  Ważnym punktem naszego festynu był występ uczniów przygotowany dla rodziców z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Dzieci z klas 0 – III dołożyły wielu starań, aby wierszem, piosenką i tańcem uczcić to ważne święto oraz dostarczyć rodzicom radości i powodu do dumy ze swoich pociech. Program artystyczny  zakończyły dziewczęta z klas IV-V I  ponownie prezentując swój układ taneczno - akrobatyczny.
Festyn rodzinny przebiegł w miłej atmosferze i był okazją do spotkania całej społeczności szkolnej.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.