SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Dnia 12 czerwca 2017 roku odbyła się wycieczka do miejscowości Chrusty. Pojechali na nią uczniowie klas 0 – III pod opieką swoich wychowawców: pani M. Sornat, L. Siwek, U. Dudek, M. Ciszek oraz rodziców. Jadąc do Chrustów zwiedziliśmy lotnisko w Masłowie, zobaczyliśmy także najstarsze drzewo w Zagnańsku - „Dąb Bartek”. W Chrustach   zwiedzanie rozpoczęliśmy od  zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, później byliśmy w parku linowym, na trampolinie, pływaliśmy łódkami. Następnie udaliśmy się do Parku Miniatur. Z ciekawością obejrzeliśmy wiele makiet przedstawiających zamki i obiekty obronne oraz zabytki sakralne i techniczne największe w naszym regionie. Obejrzeliśmy „Brzozową zagrodę” ze zwierzętami. W „Akwarium Oceanika” zobaczyliśmy mnóstwo różnorodnych  gatunków fauny i flory z całego świata.  W akwariach znajdowały się: kolorowe ryby, koniki morskie, meduzy, ośmiornice, krewetki, kraby oraz rekiny i różnego rodzaju  rośliny. O wszystkim w bardzo interesujący sposób opowiadali nam przewodnicy.
Z dobrymi humorami, pełni nowej wiedzy i doświadczeń wróciliśmy do domu. 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.