SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

23 czerwca 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017. Wzięli w niej udział uczniowie klas 0– VI, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Krasocin pan Ireneusz Gliściński oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Uroczysty apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym głos zabrali pan wójt Ireneusz Gliściński i dyrektor szkoły pani Małgorzata Klimczyk-Karpińska. W swoich wystąpieniach podziękowali uczniom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz rodzicom za pracę, naukę i opiekę  życząc  jednocześnie  wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.

Kolejnym punktem uroczystości był pożegnalny program artystyczny przygotowany przez uczniów kl. IV i dziewczęta z kl. IV-VI pod kierunkiem pań Ireny Kukla i Pauliny Wątor. W humorystycznym programie znalazł się przepis na wzorowego ucznia, ”program zreformowania szkoły według uczniów k. IV” oraz piosenki o tematyce wakacyjnej. Na zakończenie dziewczęta z klas IV-VI zaprezentowały piękny układ taneczny, który zrobił na publiczności ogromne wrażenie.

W dalszej części uroczystości pani dyrektor wręczyła uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia w nauce, za wyniki w konkursach i za aktywność na rzecz szkoły. Specjalne nagrody otrzymali: Kinga Kowalczyk z kl. VI za najwyższy wynik w szkole i tytuł Prymusa Roku oraz Kacper Jakub Łapot z kl. VI za uzyskanie tytułu finalisty XIV Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego. Wśród wyróżnionych za wyniki w nauce znaleźli się następujący uczniowie: z klasy IV Klaudia Stępień,Filip Stępień, Filip Robak, z klasy V Igor Łapot, z klasy VI Kacper  Jakub Łapot, Kinga Kowalczyk,  Jakub Klimczyk, Maciej Wydrych, Kacper Dawid Łapot. 

Nagrodzono również Nadię Sobczyk z kl. III za stuprocentową frekwencję oraz Nikolę Łapot, Nikolę Wydrych, Zuzię Pawelec i Szymona Wydrycha za zebranie największej ilości zebranych nakrętek w szkolnej akcji „Wkręć się w pomaganie.”

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.

   

 

 

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.