SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W pierwszych dniach nauki chcemy zadbać o bezpieczeństwo dzieci na drodze, dlatego 12 września gościliśmy w szkole funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, pana Lichosika. Pan policjant spotkał się z dziećmi i wspólnie z nimi przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie rozpoznawali znaki drogowe, wymieniali przepisy ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem tych, które dotyczą naszego środowiska oraz zadawali pytania. W czasie spotkania policjant zwrócił też uwagę na kontakty z osobami nieznajomymi i przypomniał o zachowaniu dużej ostrożności w czasie takich kontaktów. Prosił, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nie przyjmować od nich niczego.  Następnie uczniowie  klasy pierwszej wyszli na drogę, aby ćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Pan policjant wspólnie z Koziołkiem Matołkiem przeprowadzili każde dziecko po pasach, zwracając uwagę na zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę.

Copyright © 2014. All Rights Reserved.