SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

26 września pierwszoklasistów naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele KRUS oraz Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu w gospodarstwie rolnym oraz na drodze. Pani z oddziału KRUS we Włoszczowie  opowiedziała dzieciom ciekawą bajkę pt. „W Krusikowie”, bogato ilustrowaną dużymi, kolorowymi obrazkami. Jak słusznie dzieci zauważyły Krusikowo to bardzo niebezpieczna wioska. Wszystkie czyhające tam niebezpieczeństwa dzieci bezbłędnie wychwyciły i wspólnie ustaliły zasady bezpiecznego zachowania się w gospodarstwie rolnym. Pani zwróciła uwagę na bałagan panujący na podwórku: rozrzucone narzędzia, niezabezpieczone maszyny, a to przecież wielkie zagrożenie dla wszystkich,  szczególnie dzieci.
    Pan policjant Karol Bator  z Komendy Powiatowej we Włoszczowie przypomniał uczniom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Wyświetlił ciekawy film, którego bohaterem był chłopiec – Filip. Dzieci pomagały Filipowi prawidłowo przechodzić przez jezdnię, przepisowo jeździć na rowerze, wysiadać z autobusu, a także właściwie zachowywać się w samochodach. Uznały za ważne zapinanie pasów w samochodzie, jazdę rowerem w kasku chroniącym głowę i noszenie odblasków.
    Spotkanie było kolejną okazją do kształtowania u dzieci od najmłodszych lat  nawyków bezpieczeństwa na wsi  przy pracach w gospodarstwie rolnym  oraz  zasad  korzystania z dróg przez pieszych i  rowerzystów a także bycia dobrym pasażerem.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.