SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 29 września uczniowie klas  5 i 6  naszej szkoły uczestniczyli w XV Festiwalu  Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby w  Busku Zdroju w ramach którego zorganizowano już po raz piąty Zlot Szkół Promujących Zdrowie. Nasza szkoła od kilku lat działa w sieci Szkół Promujących Zdrowie i podejmuje liczne działania propagujące zdrowy styl życia.   Miejscem konferencji, podobnie jak w latach ubiegłych, była sala koncertowa Sanatorium Marconi. W ramach Festiwalu  odbyły się prelekcje, wykłady i warsztaty  skierowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a tematem przewodnim była DEPRESJA. Dzieci miały możliwość zmierzyć sobie ciśnienie krwi, ćwiczyły także z instruktorami udzielanie pierwszej pomocy.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy. Biorąc w nich udział można było wygrać apteczkę, długopis, narzędzia do malowania lub inne ciekawe gadżety. Były także praktyczne edukacyjne   zabawy oraz ćwiczenia z tematu zdrowie i spotkanie z Koziołkiem Matołkiem. Nie zabrakło także ćwiczeń i zabaw na sali.  
Uczestnicy Zlotu, spacerując po parku zdrojowym, zwiedzili Aleję Gwiazd, poznali historię parku i mnóstwo ciekawostek przyrodniczych.

 


Copyright © 2014. All Rights Reserved.