SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

W dniu 6 października uczniowie klas 0-3  pojechali na przedstawienie wystawiane we Włoszczowie przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Tam przeżywali spotkanie z Alicją w zaczarowanej krainie. Dzięki fascynującej scenografii, grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom  dzieci  znalazły się w świecie wyobraźni i magii. Tam właśnie  poznały Alicję - główną   bohaterkę. Jej  postępowanie bardzo się spodobało dzieciom i wielu z nich chciałoby dalej z nią  przeżywać  kolejne przygody.  Dlatego po wyjściu z teatru udaliśmy się  do Biblioteki Publicznej we Włoszczowie. Tam  dzieci spotkały bardzo dużo swoich  bajkowych ulubieńców  ukrytych w książkach. Do tego pięknego świata wprowadziła  zebranych pani bibliotekarka.  W czasie spotkania  dzieci dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki czy też  jak należy się w niej zachować. Poznały  także działy literatury dla dzieci.
Wszystkim  bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, dlatego  z chęcią je oglądały i komentowały. Czas w  takiej atmosferze szybko upłynął i trzeba było wracać do szkoły. Na zakończenie spotkania pani  bibliotekarka  zaprosiła  uczniów na kolejne podróże z książką w nieznane.  

 

  

Copyright © 2014. All Rights Reserved.