SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Dzień 14 października jest obchodzony jako Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w szkole w Mieczynie odbyła się uroczysta akademia oraz ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Hasłem przewodnim tego święta były słowa: 'Wykształcenie to dobro, którego nikt nam nie zabierze'.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, Małgorzata Klimczyk- Karpińska, witając gości -  Wójta Gminy Krasocin pana Ireneusza Gliścińskiego oraz panią Irenę Kuśmierczyk - kierownika Samorządowego Centrum Obsługi, a także rodziców i emerytowanych pracowników naszej szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej to dzień życzeń i podziękowań.  Jako pierwsi wystąpili uczniowie, by wyrazić swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. Pod kierunkiem pani Marii Gacia przygotowali artystyczną ucztę zabarwioną dużą dawką humoru oraz przekazali najlepsze życzenia.
Dzień Edukacji to również okazja do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli. W tym roku nagrody z rąk wójta Ireneusza Gliścińskiego otrzymały panie: dyrektor szkoły Małgorzata Klimczyk-Karpińska i nauczyciel języka polskiego Wanda Wilczyńska. Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały panie Mieczysława Ciszek i Maria Gacia.   
W drugiej części uroczystości, po występach wokalno- recytatorskich, uczniowie klasy I złożyli uroczystą przysięgę, natomiast pan wójt Ireneusz Gliściński dokonał aktu pasowania na ucznia. Dumni pierwszoklasiści złożyli pamiątkowy odcisk palca i otrzymali słodkie upominki.
Po uroczystości, dzieci wraz z wychowawczynią i rodzicami, świętowały przyjęcie do grona szkolnej społeczności.

 


               

Copyright © 2014. All Rights Reserved.