SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 Dnia 19 października 2017 r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcą, panią Urszulą Dudek, wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieczynie. Jej celem było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w szkole podstawowej, by w późniejszym wieku nie bały się one prosić, jak i przede wszystkim udzielać pomocy innym osobom będącym w potrzebie.
Na wycieczce trzecioklasiści mogli obejrzeć wóz strażacki oraz sprzęt do gaszenia pożarów. Został także zaprezentowany pozostały sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki OSP. Strażacy pozwolili uczniom usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm, a nawet uczestniczyć w pozorowanej akcji gaszenia z użyciem węża strażackiego. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez tutejszą straż pożarną oraz zostały poinstruowane jak zachować się w przypadku zagrożenia. Uczniowie dowiedzieli się także o możliwych sposobach alarmowania i reagowania na zagrożenie. Dzięki tej wizycie wychowankowie klasy trzeciej utrwalili sobie numer alarmowy – 112 i oczywiście numer telefonu do Straży Pożarnej, czyli 998.

 Copyright © 2014. All Rights Reserved.