SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Oj działo się, działo… dużo i pozytywnie. Z inicjatywy trzech sołtysów: Beaty Wydrych z Karolinowa, Agnieszki Kitlińskiej z Jakubowa i Sławomira Podstawki z Mieczyna i we współpracy z panią dyrektor Małgorzatą Klimczyk – Karpińską w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie po raz pierwszy zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi i piknik rodzinny.

W dniu 21 czerwca Szkoła Podstawowa w Mieczynie na kilka godzin zmieniła swoje przeznaczenie, a to za sprawą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc. W salach lekcyjnych utworzono „rejestrację” i gabinet lekarski, a sala gimnastyczna posłużyła jako „punkt pobrań”. Na korytarzu utworzono specjalne miejsca, gdzie potencjalni krwiodawcy wypełniali ankiety kwalifikacyjne.

Zainteresowanie oddawaniem krwi przerosło oczekiwania. Z godziny na godzinę zgłaszało się coraz więcej chętnych, niestety czas nie pozwolił na to, aby wszyscy mogli oddać krew. Jednak i tak udało się zebrać 15750 ml tego cennego lekarstwa od 35 krwiodawców. Każdy dawca krwi otrzymał pakiet 8 czekolad, a także kawę i słodki poczęstunek przygotowany przez zaangażowane panie.

Ale to nie wszystko. Akcja krwiodawstwa była połączona z piknikiem rodzinnym, dlatego też na boisku szkolnym czekało wiele atrakcji, m.in. występy uczniów naszej szkoły, gry i zabawy dla dzieci z licznymi nagrodami, pokazy strażackie zaprzyjaźnionej drużyny OSP Mieczyn, malowanie twarzy, a przede wszystkim darmowe wesołe miasteczko.

Dziękujemy uczestnikom tego wydarzenia, a przede wszystkim osobom, które oddały krew.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób które charytatywnie włączyły się w pomoc i organizację, m.in. druhom strażakom z OSP Mieczyn, MDP przy OSP Mieczyn, panu Łukaszowi Stępniowi - DJ Vanii, który znakomicie zajął się oprawą muzyczną, dziewczętom, które pięknie malowały twarze dzieciom, nauczycielom, pracownikom szkoły i wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc przy organizacji.

Szczególne podziękowania dla sponsorów, dzięki którym ta inicjatywa mogła być zrealizowana.

Sponsorzy:

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe RAFPOL EKSPORT- IMPORT Rafał Chruściel Huta Stara, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIKANS Aneta Chruściel Huta Stara, Zakład Produkcyjno - Usługowy MAR - BET Mariusz Chruściel Huta Stara, Usługi Transportowe Jan Chruściel Huta Stara, Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowe ELBA Bełtowski Marek Bełtowska Anna Przedbórz, REMIX Zakład Remontowo-Handlowy Gołuch Sławomir Mieczyn, KUBAS-POL Łukasz Kubas Mieczyn, MARKOW Maria Kowalczyk Mieczyn, Serwis Samochodowy Dariusz Kowalczyk Sułków, Mal-Met Sylwester Kowalczyk Włoszczowa, REMA Marek Piechowski Włoszczowa, Mariusz i Marzena Łapot, Mirosła Łapot, Firma Usługowo-Handlowa Małgorzata Dudek Włoszczowa.

 

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.