SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

Johann Wolfgang von Goethe powiedział: „Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu”. Ta myśl przyświecała organizatorom I Gminnego Przeglądu Talentów w Językach Obcych. Konkurs odbył się w naszej szkole dnia 15 czerwca, a jego celem, oprócz promowania i wspierania zdolności uczniów, było także zachęcanie do nauki języków obcych. W rywalizacji o tytuł zwycięzcy wystartowali uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów należących do Gminy Krasocin. Nad przebiegiem konkursu czuwali pani Maria Gacia i pan Krystian Iwanek- nauczyciele języków obcych w szkole w Mieczynie. Zadaniem uczestników była prezentacja talentu w jednej z trzech wybranych form: piosenki, scenki lub wiersza. Konkurs odbył się w następujących kategoriach:

1.Występ w języku angielskim dla uczniów klas I-III i IV-VI Szkoły Podstawowej oraz klas I-III Gimnazjum

2.Występ w języku niemieckim dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej i klas I-III Gimnazjum

Komisja złożona z nauczycieli języków obcych oceniała walory artystyczne oraz poprawność językową poszczególnych wykonań.

Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.

 

1. Występ w języku angielskim

Uczniowie klas I-III

I miejsce: Katarzyna Lewandowska i Zuzanna Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie

Wyróżnienia: Kinga Pięta i Klaudia Stępień-uczennice Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Uczniowie klas IV-VI

I miejsce : Roksana Lesiak i Gabriela Rogala ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie

Wyróżnienia:

Natalia Pianka- uczennica Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie

Aleksandra Bodzioch i Natalia Jamorska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie

Uczniowie klas I-III Gimnazjum

I miejsce: Paulina Barańska i Weronika Woś – Publiczne Gimnazjum w Krasocinie

2. Występ w języku niemieckim

Uczniowie klas IV-VI

I miejsce : Mateusz Górecki i Andrzej Górecki –Szkoła Podstawowa w Krasocinie

Wyróżnienia:

Aleksandra Bodzioch i Natalia Jamorska- uczennice Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Czostkowie

Julia Kowalczyk i Zuzanna Łączek- uczennice Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie

Uczniowie klas I-III Gimnazjum

I miejsce: Kamila Domoradzka – Publiczne Gimnazjum w Olesznie

Nagrodziliśmy także uczennice: Milenę Łapot ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie , Katarzynę Szczepańską reprezentującą Publiczne Gimnazjum w Olesznie i Elizę Palac- uczennicę Publicznego Gimnazjum w Krasocinie. Pamiątkowe statuetki i dyplomy uczniom oraz nauczycielom , którzy przygotowali podopiecznych do udziału w konkursie, wręczyli pani Dyrektor Małgorzata Klimczyk- Karpińska oraz Wójt Gminy Krasocin- pan Ireneusz Gliściński. Po zakończeniu uroczystości uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na słodki poczęstunek. Cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli przyjęło nasze zaproszenie, mieliśmy okazję wspólnie spędzić wspaniały czas i poznać się bliżej. Z pewnością będziemy kontynuować organizację Gminnego Przeglądu Talentów w Językach Obcych, zatem do zobaczenia znów za rok w Mieczynie!

Copyright © 2014. All Rights Reserved.