SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

 

PIESZE WĘDRÓWKI

 

 4 czerwca 2003 r. odbył się rajd do ruin kościoła św. Michała w Gruszczynie. Podczas pieszej wycieczki uczniowie kl. IV-VI szukali dzikich wysypisk śmieci, obliczali odległości, określali kierunki świata, słuchali legend. Na zakończenie rajdu przyjemnie było usiąść przy ognisku i upiec sobie kiełbaskę.

 

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

 

 

W czasie apelu uczniowie przedstawili wydarzenia historyczne poprzedzające uchwalenie Konstytucji 3 maja.

 

WALENTYNKI

Jakie niespodzianki kryje to wielkie kolorowe pudło? W czasie dyskoteki wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na jego otwarcie i odczytanie walentynkowych kartek. Zaraz okaże się do kogo bije najwięcej serc.

 

MIKOŁAJ W SZKOLE

 

6 grudnia 2003 r. Św. Mikołaj odwiedził nie tylko najmłodszych z kl. "0", ale pomyślał również o najstarszych - szóstoklasistach Pewnie na to zasłużyli.

 

ANDRZEJKI

29 listopada 2003 r. była dyskoteka i wróżby.

  • Cóż to za kształt ulany z wosku?
  • Czyj but pierwszy wyjdzie za próg?
  • Czyje serce przebije strzała Amora? - oto najczęściej zadawane pytania tego wieczoru.

DZIEŃ CHŁOPAKA "03

Jak uczcić taki dzień? - Oczywiście dyskoteką. Ale wcześniej z okazji tego święta zorganizowano wycieczkę. W programie był basen Perła i "Zemsta" w kinie Romantica. W drodze powrotnej atrakcją stał się zamek w Chęcinach.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

19. września 2002 r. w demokratycznych wyborach po raz kolejny wyłoniono zarząd SU.

Oto skład:

przewodnicząca - Sylwia Rozmus

zastępca przew. - Ola Laskowska

sekretarz - Agnieszka Saladra

skarbnik - Ela Ciszek

 

WYCIECZKA DO CHORZOWA

28 maja 2002 r. odbyła się długo oczekiwana wycieczka do Chorzowa. Maluchy (kl. "0", I, II, III) obejrzały zwierzęta w ogrodzie zoologicznym i były w WESOŁYM MIASTECZKU. Trampolina, zjeżdżalnia, karuzela safari, suchy basen, ześlizg do wody, samoloty duże - te urządzenia były prawdziwą atrakcją dnia.

 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI SZKOLNEJ - 21 marca 2002 r.

 

Ten dzień w szkole był szczególnie interesujący. Najpierw przeprowadzono quiz ortograficzny, w którym po zaciętym pojedynku z Agnieszką Klimczyk, wygrała Kasia Ciszek i otrzymała tytuł "Mistrza ortografii". Następnie oglądano "Shreka". Dzień zakończył się konkursami na najoryginalniejszy strój, najładniejszą fryzurę, najciekawszą postać bajkową.

 

JEDNO JEST SERCE - TO SERCE MATCZYNE - 26 MAJA 2001r.

Pod tym hasłem najmłodsi nasi uczniowie przygotowali program dla swoich mam. Oprócz piosenek i wierszy zaprezentowali kilka scenek o tematyce prozdrowotnej. Starsi uczniowie z kl. IV-IV poczęstowali mamy własnoręcznie przygotowanymi sałatkami warzywnymi. Mamy wysoko oceniły zdolności kulinarne swoich pociech.

 

UCZYMY SIĘ PATRIOTYZMU

3 Maja 2001 r.- z okazji majowego święta po apelu zorganizowano turniej wiedzy.

 

 

WIGILIA -2001

Wigilia w naszej szkolnej rodzinie ma już wieloletnią tradycję. Czytanie fragmentu Ewangelii, śpiewanie kolęd, krótkie inscenizacje, życzenia i łamanie się opłatkiem na długo zapadają w nasze serca.

 

WYJAZDY NA BASEN

 

Kryta pływalnia PERŁA w Nowinach to cel corocznych wypraw naszej młodzieży.

Niektórzy od razu rzucają się na głęboką wodę i prezentują swoje pływackie umiejętności.

 

 

PAMIĘTAMY O DZIECIACH Z DOMU DZIECKA

 

W okresie mikołajkowo - świątecznym jeździmy z upominkami do Domu Dziecka w Nagłowicach. Może Boże Narodzenie dla jego mieszkańców stanie się radośniejsze.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 2000 r.

To święto każdego roku w naszej szkole obchodzone jest szczególnie uroczyście. Samorząd Uczniowski, pod dyskretną opieką nauczycieli, przygotowuje akademię. Kwiaty i życzenia kierowane są nie tylko do czynnie pracujących pedagogów, ale również emerytowanych pracowników szkoły.

 

BĄDŹ POZDROWIONY GOŚCIU NASZ

 

 

19 maja 1999 r. był dniem szczególnym w życiu naszej szkoły. Tego dnia gościliśmy Jego Ekscelencję - Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana. Po spotkaniu z młodzieżą Ks. Biskup dokonał pamiątkowego wpisu do kroniki szkolnej. Oto fragment:

" Niech ta szkoła strzeżona będzie przez Anioła Stróża i błogosławieństwo Pana niech towarzyszy 

Gronu Nauczycielskiemu i uczniom".

Copyright © 2014. All Rights Reserved.