SZKOŁA PODSTAWOWA

IM. PRYMASA TYSIĄCLECIA W MIECZYNIE

Get Adobe Flash player

DZIEŃ DZIECKA

Tradycją naszej szkoły jest, że 1 czerwca spędzamy inaczej niż pozostałe dni w roku.

1. 06. 05 r przebiegał pod hasłem "Dzień z wychowawcą". Klasa IV wyruszyła na Skałkę Polską. Klasy V i VI rozegrały mecz piłki nożnej. Bezkonkurencyjni okazali się szóstoklasiści. Najmłodsi grilowali i rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych.

 

WYCIECZKA

Jędrzejów i Kurozwęki stały się celem majowej (31. 05.05)wycieczki dla kl. IV - VI. Panie A. Szymczyk, W. Wilczyńska i I. Kukla zadbały, aby wycieczka była ciekawa i bezpieczna. Prawdziwą atrakcją były w Kurozwękach bizony amerykańskie (jedyne w Polsce), wielbłądy i bawoły.

Odpoczynek przy grilu i stadnina koni to kolejne przyjemne punkty programu wycieczki.

 

ŻEGNAJ OJCZE

2 kwietnia 2005 r. zmarł NAJWIĘKSZY Z POLAKÓW

6 kwietnia 2005 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi wzięli udział w uroczystej mszy św. w intencji Papieża Jana Pawła II. Mszę odprawił nasz ksiądz proboszcz M. Szyba. W ten sposób złożyliśmy hołd zmarłemu Ojcu Świętemu - NAJBLIŻSZEMU Z WIELKICH I NAJWIĘKSZEMU Z NAJBLIŻSZYCH.

 

POŻEGNANIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 stycznia 2005 r. odeszła od nas na zawsze nasza Pani od historii - mgr. Helena Barcicka.

W naszej szkole pracowała 27 lat aż do odejścia na emeryturę. Jej nagła śmierć pobudziła nas do refleksji nad sensem życia i przemijaniem.

Pani Helena na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

 

Z WIZYTĄ U WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29 września 2004 r. kl. I -III pojechały z wycieczką do Kielc na spektakl teatralny do Teatru Lalki i Aktora " Kubuś". Dzieci były też w rezerwacie przyrody na Kadzielni. Podczas szkolnej wycieczki odwiedziły również Świętokrzyski Urząd Wojewódzki. Zwiedziły m.in. Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody i sale konferencyjne "Okrąglaka"

Wielkie wrażenie zrobiła na nich panorama miasta widziana z ósmego piętra budynku. Największą atrakcją okazał się jednak Wydział Zarządzania Kryzysowego, w którym dowiedziały się, jak urząd wojewódzki przeciwdziała różnym zagrożeniom, np. powodziom. Obejrzały też nowoczesny sprzęt łączności. Wycieczka w urzędzie zakończyła się poczęstunkiem, podczas którego maluchy dzieliły się wrażeniami. Chciałybyśmy tu jeszcze wrócić - mówiły na pożegnanie.

 

 

DZIEŃ KOBIET "04

8 marca, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Z tej okazji odbyły się wybory Super Miss Szkoły i Miss Publiczności. W role kobiet wcielili się chłopcy. "Panie" prezentowały swoje wdzięki w strojach wieczorowych, kąpielowych i szkolnych. Na potrzeby wyborów powołano jury w składzie:

p. M. Klimczyk - przewodnicząca

p. E. Raczyńska - członek

p. K. Gołuch - członek

ucz. M. Laskowska - członek

Jury po długich obradach ogłosiło werdykt. Oto on:

Hubert Cygan - super miss szkoły

Arkadiusz Mazur - I wicemiss szkoły

Robert Kowalczyk - II wicemiss szkoły

Tytuł Miss Publiczności zdobył Damian Staciwa

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

To święto każdego roku w naszej szkole obchodzone jest szczególnie uroczyście. Samorząd Uczniowski, pod dyskretną opieką nauczycieli, przygotowuje akademię. Kwiaty i życzenia kierowane są nie tylko do czynnie pracujących pedagogów, ale również emerytowanych pracowników szkoły.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.